TJ TOKAJ

Začiatky futbalu v Slovenskom Novom Meste možno datovať od roku 1927, keď bola založená telovýchovná organizácia Sokol. Jej telocvičňa sa nachádzala na mieste súčasného kultúrneho domu. Nástupcom Sokola sa stala Telovýchovná jednota Tokaj, ktorá dosahovala výborné výsledky v rokoch 1996 až 1997.

Väčšie úspechy striedali menšie, ale v  roku 2011, boli naši futbalisti opäť veľmi úspešní - umiestnili sa v jesennej časti Okresnej II. triedy v skupine A na 1.mieste.

 Našu obec reprezentujú na futbalových  podujatiach dve družstvá - družstvo starších žiakov a družstvo dospelých.

Funkcionári:

Predseda TJ TOKAJ – Ján Kalinič

      „dospelí“                                                  „žiaci“

Tréner – Koloman Pusztai               Tréner – Koloman Pusztai  

Asistent - Róbert Papp                   Asistent - Marcel Belko

Družstvo žiakov ukončilo jesennú časť sezóny s bilanciou:

8 zápasov

5 výhier

3 prehry

Skóre 22 : 7

Jeden zápas má družstvo žiakov preložené na jarnú časť, nakoľko boli v závere jesene nevyhovujúce ihriská. Konečné umiestnenie po jeseni je 5.miesto, ktoré je trošku skresľujúce, nakoľko väčšia časť mužstiev má odohratých o jeden zápas viac ako to naše. Na vedúce miesto Somotora po jeseni strácame 3 body. Do jesennej časti sezóny vstúpilo družstvo dvomi prehrami, paradoxne s najslabšími mužstvami súťaže. V týchto zápasoch sme mali územnú prevahu, šance, futbalový prejav bol veľmi dobrý, ale súperi boli efektívnejší v koncovke. Od tretieho kola družstvo nadviazalo na veľmi dobrý herný prejav aj výsledkovo, čo sa týka gólovej efektivity a začalo postupne vyhrávať zápas za zápasom. Najslabší zápas odohralo a zároveň zaslúženú prehru utrpelo v Strede nad Bodrogom. No po tomto zápase sme sa opäť naladili na veľmi dobrú hru a víťazstvá. Veľmi cenné 3 body družstvo získalo v Bieli, kde chlapci ukázali vysokú morálku, nakoľko bola polovica mužstva chorá, ale nastúpila na zápas a veľmi dobre ho svojím prístupom zvládla. Vrcholom jesene bol zápas s lídrom tabuľky, ktorý dovtedy neprehral, a to mužstvo Somotora. Tento zápas sme vyhrali 2 : 0, viac ako výsledok samotný nás potešil herný prejav, či už v ofenzíve alebo defenzíve. Tento zápas aj zásluhou kvalitného súpera spĺňal parametre vyššej ligovej súťaže žiakov. Oproti minulej sezóne je badateľný kvalitatívny nárast aj u iných mužstiev, čo je z hľadiska konkurencie vítané. Kluby pochopili, že len cestou výchovy mládeže sa dá vytvoriť futbalová základňa do budúcna. Čo sa týka nášho mužstva vekovo je rozdelené do troch vekových skupín.

V prvej skupine sú chlapci pre ktorých je táto sezóna posledná, a to:

 Dominik Gumán, Adam Jakš, Denis Varanai, Marko Kovács.

 Druhú skupinu tvoria hráči:

 Samuel Gumán, Kevin Gracer, Janik Mihaľ, Gábor Nagy, Richard Varanai

 Tretia skupina:

 Filip Mlynarčík, Patrik Suvák, Igor Petrík, Sebastián Kalinič

Každý hráč z týchto troch skupín má futbalovú budúcnosť pred sebou, ktorá nemusí skončiť len na okresnej úrovni.

Potvrdením týchto slov je hráčka Viktória Belková, ktorá po dvoch rokoch v našom mužstve prestúpila do prvoligového MFK Zemplín Michalovce medzi juniorky. Mužstvo žiakov po ukončení jesennej časti absolvovalo ešte zopár tréningových jednotiek na umelej tráve pri miestnej ZŠ. Tréningový proces na jarnú časť sa zaháji v mesiaci február 2017.

Mužstvo dospelých obsadilo v jesennej ťasti sezóny ročníka VI. ligy JUH 2016/2017 8. miesto. Z 8 zápasov vyhralo 2, remizovalo 1 a prehralo 6 zápasov. S pasívnym skóre 6 : 27. V letnej prestávke odišli resp. prestúpili 4 hráči, prišlo 9 nových hráčov. Ucelený tréningový proces vplyvom pracovnej zaneprázdnenosti a zranení, prakticky neexistoval, čo sa podpísalo pod samotné výsledky a prehru. Za 8 majstrovských zápasov sa vymenilo v zostave až 25 hráčov, čo sa tiež výrazne podpísalo pod zohratosť mužstva. Vyslovený debakel a zaslúženú prehru mužstvo utŕžilo v derby s Malou Tŕňou, kde prehralo 8 : 0.  Naopak najlepší zápas mužstvo odohralo herne aj výsledkovo doma s Bielom nad ktorým vyhralo 3 : 0. Plnú minutáž odohral Peter Fedor, ktorý bol aj výraznou oporou mužstva. Ostatní hráči striedali svoje lepšie aj horšie herné maximum. Samotní hráči nie sú spokojní s daným umiestnením ani hrou. Ak okolnosti dovolia, tak by sa chceli zlepšiť v dochádzke tréningového procesu na jarnú časť sa lepšie pripraviť a potešiť fanúšikov lepšou hrou a víťazstvami. Veľkým pozitívnom je, že napriek veľkej obmene hráčov v zápasoch si šatňa a hráči v nej zachovali správny postoj a rešpekt voči sebe. Je preto na jar na čom stavať.